Results (2003 to 2008)

 

2008 Results

(Jan - April: For newer results see the results archive)

DateMeetDateMeet
11-13th January Scottish National Short Course 19th January
Aberdeen ASC Medley Challenge
20th January Dyce Mini Meet 26th January Scottish Schools Finals
27th January COAST Junior Superstars Round 2 2/3rd February SAS Junior Meet
9th February
Peterhead Graded Meet 10th February Cults Otters Novice Gala
15-17th February Edinburgh International 17th February Club Time Trials
1-2nd March North District Age Group Champs 9th March COAST Junior Superstars Round 3
22nd March Dyce Cromar Meet 10th to 13th April Scottish National Age Groups
20th April Beta League 27th April April Showers
27th April April Showers Full Results    

 

2007 Results

DateMeetDateMeet
6/7th January SAS Junior Meet 13th January
Beta League
12-14th January Scottish National Short Course 20th January Aberdeen ASC Medley Challenge
27th January Scottish Schools Finals 28th January Beta League
10th February Peterhead Graded Meet 17/18th February Edinburgh International Meet
3/4th March North District Age Group Champs 11th March Club Time Trials
25th March Dyce Cromar Meet 12th to 15th April Scottish National Age Groups
21st April Deveron Sprints 22nd April April Showers
22nd April April Showers Full Results 29th April Beta League
12/13th May Westhill Invitational 19th May Ythan Meet
20th May Beta League 26/27th May City of Glasgow Long Course Meet
2/3rd June North District Open Champs 16th June Peterhead Mini Meet
23rd June North District Senior Dev Meet 23/24th June INCAS Distance Meet
28th June to 1st July Scottish National Open Champs 8th September September Splash Full Results
8th September September Splash 9th September Cults Otters Meet
15th September Grangemouth MAGS Meet 22nd September Westhill Minnows
22/23rd September Garioch 200 Meet 28th September Club Time Trials
6/7th October North District Sprints & DTT 28th October Beta League
27/28th October Dundee City Aquatics 100/200 Meet 3/4th November North District Development Meet
10/11th November Mitchell Trophy 18th November Beta League
21st November Scottish Schools Trial - Aberdeenshire 24th November Buckie Mini Meet
25th November COAST Junior Superstars Round 1 28th November Scottish Schools Trial - Aberdeen
8/9th December North District Age Group Meet 15th December
Club Championships Full Results
15th December Club Championships

 

2006 Results

DateMeetDateMeet
7th/8th January SAS Junior Meet 15th January Beta League
21st January Aberdeen ASC Medley Challenge 28th January Scottish Schools Finals
4th February Beta League 4th February City of Glasgow Graded Meet
11th February Peterhead Graded Meet 26th February Club Time Trials
4/5th March North District Age Group Champs 26th March COAST Grand Prix
30th March to 2nd April Scottish National Age Groups 15th April Dyce Cromar Meet
23rd April April Showers 23rd April April Showers Full Results
7th May Beta League 13/14th May Westhill Invitational
14th May Beta League 20th May Ythan Annual Meet
20/21st May City of Glasgow Long Course Meet 3/4th June North District Open Champs
10th June Peterhead Mini Meet 18th June Club Time Trials
24th June North District Senior Dev Meet 24/25th June INCAS Distance Meet
29th June to 2nd July Scottish National Open Champs 9th September September Splash Full Results
9th September September Splash 10th September Cults Otter Challenge Meet
16th September Westhill Minnows 16th September Grangemouth MAGS Meet
20th September Club Time Trials 30th Sep & 1st Oct Garioch 200 Meet
7/8th October North District Sprints & DTT 28/29th October City of Dundee 100/200 Meet
4/5th November North District Development Meet 12/15th November Club Time Trials
18th November Buckie Mini Meet 26th November Upper Deeside Challenge Meet
9/10th December North District Age Group Meet 16th December Club Championships Full Results
16th December Club Championships
 

 

2005 Results

DateMeetDateMeet
8th/9th January SAS Junior Meet 15/16th January Scottish National Short Course
22nd January Peterhead Graded Meet 29th January Scottish Schools Finals
30th January Beta League 5/6th February North District Age Group Meet
13th February Beta League 19th February Elgin Graded Meet
20th February COAST Grand Prix 21st February Training Time Trial
20th March COAST Time Trial 20th March Beta League
9/10th April North District Age Group Champs 23rd April Banchory Beavers
24th April April Showers 30th April Buckie Age Group Meet
14/15th May Westhill Invitational 21st May Ythan Sprints
4th June North District Senior Dev Meet 5th June COAST Grand Prix
12th June Club Time Trial 27th June - 2nd July Scottish Nationals
27/28th August Club Time Trial 3rd September North District Sprints
10th September September Splash 17th September MAGS Meet
17th September Westhill Minnows 18th September Garioch Time Band
1st/2nd October North District Open 8th October Hearts Premier Meet
29/30th October North District Junior Dev Meet 12th November Buckie Mini Meet
19/20th November Mitchell Trophy 26th November Upper Deeside Challenge Meet
27th November COAST Grand Prix 27th November Club Time Trials
10/11th December North District Age Group Meet 17th December Club Championships 

 

2004 Results

DateMeetDateMeet
11/12th January Glasgow Long Course Meet 17th January SAS Junior Meet
24th January Peterhead Graded Meet 31st January Scottish Schools Finals
7/8th February North District Age Group Meet 13/15th February Leeds Grand Prix
22nd February COAST F1 Grand Prix 29th February Time Trials
3rd March Training Time Trial 6/7th March Scottish Youth Open
7th March Beta League  13th March Forres 2 Day Meet
21st March Beta League  21st March COAST Time Trial
27th March Warrender Open 17th April Dyce Challenge Meet
17th April Edinburgh International 24th April Banchory Beavers Meet
25th April April Showers 24/25th April Rotherham Metro
1st/2nd May Westhill Invitational 15th May Peterhead Mini Meet
22nd May Ythan Sprints 23rd May Beta League
22/23rd May Glasgow Last Chance Meet 26th June North District Sprints
27th June Aberdeen Dolphin Novice Meet 29th June to 4th July Scottish Nationals
11th September September Splash S1 S2 18th September Westhill Minnows
19th September Garioch Time Band 19th September COAST Time Trials
17th October Time Trials 30/31st October North District Junior Development
6th November Mitchell Trophy 13th November Buckie Mini Meet
14th November COAST F1 Grand Prix 18th November Scottish Schools Heats
20th November Inverleith 200  21st November Carnegie Mini Meet
26th November Beta League 11th December Club Championships

 

2003 Results

DateMeetDateMeet
September September Splash 6th December Club Championships